krizek  VETERINÁRNÍ KLINIKA MVDr. LUDĚK KUČERA
Pomáháme Vašim zvířecím miláčkům
 
banner
 
Home page Psi Kočky Ptáci Terarijní zvířata Drobní savci E-shop
 
Kontakt
Drobní savci
MVDr. Luděk Kučera
support
Facebook

Virtuální prohlídka

Chirurgie, ortopedie

Zaměření - všeobecná veterinární medicína psů, koček, terarijních zvířat, hlodavců a exotických ptáků.

nase sluzby

Ceník služeb

Zde můžete nahlédnout do našeho ceníku.

Specializace: Posuzování DKK, DKL a luxace pately
otopedie

Kučera Luděk MVDr. - VETERINÁRNÍ KLINIKA - netkatalog.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - netkatalog.cz


VAKCINACE


Používané vakcíny u králíků proti následujícím nemocem:

Mor králíků - onemocnění v České republice známé až od roku 1987 projevující se náhlými nervovými příznaky a až 100% úhynem během několika hodin.

Myxomatóza - přenášena převážně bodavým hmyzem a projevující se v současnosti "plicní formou" - hnisavým výtokem z očí, slepením víček a následným odmítáním stravy. Pro "klasickou formu" myxomatózy byla typická tvorbou uzlů - myxomů na hlavě a genitáliích.

Trichofytóza - plísňové onemocnění, kdy dochází k vypadávání srsti, tvorbě šupin a riziku přenosu na lidi.

Pasteurelóza - "nakažlivá rýma" postihující horní dechové cesty, spojivky a dosahující až 90% úhyn.

Onemocnění dutiny ústní u morčete
Představuje u morčete 24% zdravotních komplikací.
Hypovitaminoza C - morčata si nedokáží vytvořit vitamín C. Jeho nedostatek se projevuje skrytě: dochází k poruchám hojení kůže, oslabení imunitního systému, větší vlohy k nesprávnému skusu, u mladých jedinců abnormality svalově-kostního systému, poruchy pohybu. Zdrojem vitamínu C jsou zelí, salát, paprika, rajče. Šumivé tablety s vitamínem C jsou nevhodné, vzniklý CO2 představuje riziko vzniku žaludečně-střevních problémů.

Malokluze - nesprávný skus se projeví sníženým příjmem krmiva až nechutenstvím s následným hubnutím. Porucha růstu řezáků se objevuje druhotně při postižení třeňáků a stoliček, z 30 % neodborným ošetřením chrupu. Korunky třeňáků a stoliček mohou vést až k přemostění jazyka, vytváří ostré hroty, které jazyk a dáseň zraňují.

K diagnostice je nutná celková anestézie, nejlépe inhalační - vedená směsí kyslíku s izofluranem. Používání kleští nebo nůžek při úpravě zubů je odbornou chybou, dochází k frakturám zubů a poranění zubního lůžka. Zuby upravujeme zubními vrtáčky a brousky. Účinnou prevencí je vhodná strava – luční seno, tráva, pelety pro morčata, ovoce, zelenina, pro obrušování větvičky ovocných stromů, tvrdý chléb. Je možné stravu obohatit o ovesné vločky, vojtěškové granule, zrniny.

Z dalších onemocnění dutiny ústní se objevují fibrózní osteodystrofie, fraktury zubů a spodní čelisti, cizí tělesa, úrazy elektrickým proudem. Z infekčních onemocnění - vlhký zánět kůže pysků - cheilitida, abscesy, plísňové onemocnění pysků.
doctor

Aktuality
petpas

Ordinační hodiny

Články
news

Videozáznamy
Videozáznamy

Prodej krmiv Hill's
krmivo

Zvířecí Europass
petpas

QR
copyright© 2011 MVDr. Luděk Kučera