krizek  VETERINÁRNÍ KLINIKA MVDr. LUDĚK KUČERA
Pomáháme Vašim zvířecím miláčkům
 
banner
 
Home page Psi Kočky Ptáci Terarijní zvířata Drobní savci E-shop
 
Kontakt
Psi
MVDr. Luděk Kučera
support
Facebook

Virtuální prohlídka

Chirurgie, ortopedie

Zaměření - všeobecná veterinární medicína psů, koček, terarijních zvířat, hlodavců a exotických ptáků.

nase sluzby

Ceník služeb

Zde můžete nahlédnout do našeho ceníku.

Specializace: Posuzování DKK, DKL a luxace pately
otopedie

Kučera Luděk MVDr. - VETERINÁRNÍ KLINIKA - netkatalog.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - netkatalog.cz

VAKCINACE


Uvádíme přehled nemocí, proti nimž jsou na trhu dostupné vakcíny. Za názvem nemoci je uvedeno velkým písmenem její latinské označení (např. vzteklina, R – rabies). Je možné si provedená očkování zkontrolovat na nálepkách v očkovacím průkazu.

Vzteklina (R) - projevující se postižením nervového systému, končící smrtelně s přenosností na člověka. U nás je vakcinace povinná již od 3 měsíců stáří s každoroční revakcinací, přestože se od roku 2003 na našem území již nevyskytla a byl nám přiznán status státu prostého této nákazy.

Psinka (D) - lehká forma postihuje dechové cesty, tvoří pupence na spodině břicha, těžká forma začíná také postižením dýchacích cest, zažívacího traktu a těžkými neurologickými příznaky s následnou slepotou. Poslední psinková vlna byla na našem území v letech 1990-1993.

Parvoviroza (P) - velmi nakažlivé onemocnění zažívacího traktu štěňat, při srdeční formě s náhlými úhyny.

Infekční zánět jater (H) - projevující se zažívacími, neurologickými a ophtalmologickými problémy - vzestup nitroočního tlaku se zákalem rohovky, u těžké formy dochází k náhlému úhynu.

Leptospiróza (L) - onemocnění přenášené močí myšovitých hlodavců nebo pitím stojaté povrchové vody. Vyskytuje se spíše u loveckých psů v letních a podzimních měsících a dochází u nich k ledvinému a jaternímu selhání.

Coronaviróza (C) - onemocnění s velmi rychle nastupujícím zvracením a průjmy, které samo o sobě není nebezpečné, ale v kombinaci s parvovirózou může skončit smrtelně.

Tetanus (T) - původce se nachází v půdě a nejvíce rizikový je v období přezubování, kdy obnažená zubní lůžka jsou vstupní branou infekce. Dochází k postupnému tuhnutí svalů až k dechovému selhání.

Lymská borrelióza (B) - kde obdobně jako u lidí jsou zdrojem klíšťata a onemocnění se projevuje bolestivým zánětem kloubů, kulháním a horečkou.

Plísňová onemocnění (M) - jsou přenosná i na majitele. U psů dochází k vypadávání srsti, k tvorbě šupin a mírné svědivosti v oblasti hlavy, končetin, nosu.

Infekční laryngotracheitidu (Pi2) a Bordetella bronchiseptica - známá pod názvem "psincový kašel" postihující horní cesty dýchací s projevy suchého až záchvatovitého kašle.

Herpesvirus (Herpes) - způsobující u březích fen potraty, předčasné porody a úhyny novorozených štěňat. Je vhodná vakcinace chovných fen v období připouštění.

doctor

Aktuality
petpas

Ordinační hodiny

Články
news

Videozáznamy
Videozáznamy

Prodej krmiv Hill's
krmivo

Zvířecí Europass
petpas

QR
copyright© 2011 MVDr. Luděk Kučera