krizek  VETERINÁRNÍ KLINIKA MVDr. LUDĚK KUČERA
Pomáháme Vašim zvířecím miláčkům
 
banner
 
Home page Psi Kočky Ptáci Terarijní zvířata Drobní savci E-shop
 
Kontakt
Chirurgie, ortopedie
MVDr. Luděk Kučera
support
Facebook

Virtuální prohlídka

Chirurgie, ortopedie

Zaměření - všeobecná veterinární medicína psů, koček, terarijních zvířat, hlodavců a exotických ptáků.

nase sluzby

Ceník služeb

Zde můžete nahlédnout do našeho ceníku.

Specializace: Posuzování DKK, DKL a luxace pately
otopedie

Kučera Luděk MVDr. - VETERINÁRNÍ KLINIKA - netkatalog.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - netkatalog.cz
Nádory
Mléčné žlázy
Nádor mléčné žlázy je poměrně časté onemocnění jak u fen, tak u koček, nejčastěji ve věku 8 – 9 let. Nacházíme různě velké nepravidelné tuhé útvary v parenchymu mléčné žlázy. U fen jsou většinou postiženy zadní oddíly mléčné žlázy, asi 50 % nádorů je zhoubných. Zhoubné nádory mohou metastázovat především do plic, kostí, mízních uzlin a dalších orgánů. U koček se naopak nádory vytváří více na předních mléčných oddílech a mohou vředovatět. Růst nádorů ovlivňuje produkce steroidních pohlavních hormonů. Rizikovým faktorem je podávání léků na potlačení hárání (gestageny) nebo falešná březost.

Terapie - chirurgická. Před operačním zákrokem je vhodné provést rentgenové vyšetření plic za účelem vyloučení přítomnosti metastáz. Je upřednostňováno provést takzvanou totální mastektomii, kdy se odstraňuje celá mléčná lišta. Histologické vyšetření nádoru nám pomůže stanovit prognózu možných recidiv. U fen uvažujeme o provedení kastrace - ovariohysterektomii. Pokud se zákrok provede před 1. háráním, pravděpodobnost tvorby nádoru mléčné žlázy se sníží na 0,05%, mezi 1. a 2. háráním na 8% a po 2. háráním na 26%.

Sleziny
Nádory sleziny mohou být původem přímo ze sleziny (většinou ve spojitosti s krvetvorbou) nebo jako důsledek metastáz z nádorů na jiných orgánech, jelikož slezina je orgánem, kam metastázují tumory velmi často, především díky bohatému krevnímu zásobení.

Klinické projevy mohou být nespecifické nebo překryté jiným onemocněním. Postižení jedinci jsou apatičtí, příjem stravy je snížen, mohou trpět bolestmi dutiny břišní, případně jejím zvětšením, objevují se abnormality v počtu krvinek.

Diagnostika se provádí pomocí sonografického nebo rentgenologického vyšetření.

Terapie je chirurgická – odstraní se část nebo celá slezina.
doctor

Aktuality
petpas

Ordinační hodiny

Články
news

Videozáznamy
Videozáznamy

Prodej krmiv Hill's
krmivo

Zvířecí Europass
petpas

QR
copyright© 2011 MVDr. Luděk Kučera