krizek  VETERINÁRNÍ KLINIKA MVDr. LUDĚK KUČERA
Pomáháme Vašim zvířecím miláčkům
 
banner
 
Home page Psi Kočky Ptáci Terarijní zvířata Drobní savci E-shop
 
Kontakt
Chirurgie, ortopedie
MVDr. Luděk Kučera
support
Facebook

Virtuální prohlídka

Chirurgie, ortopedie

Zaměření - všeobecná veterinární medicína psů, koček, terarijních zvířat, hlodavců a exotických ptáků.

nase sluzby

Ceník služeb

Zde můžete nahlédnout do našeho ceníku.

Specializace: Posuzování DKK, DKL a luxace pately
otopedie

Kučera Luděk MVDr. - VETERINÁRNÍ KLINIKA - netkatalog.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - netkatalog.cz
Hnisavý zánět dělohy
Hnisavý zánět dělohy, neboli pyometra, je život ohrožující onemocnění. Existují dvě formy - uzavřená a otevřená. U uzavřené formy je děložní krček stažen a hnis se hromadí uvnitř dělohy, z pochvy není patrný žádný výtok. U druhé varianty je krček děložní otevřen a hnis vytéká z pochvy. K onemocnění mají vlohy starší feny, které neměly nikdy štěňata, dále pak feny, kterým byly aplikovány látky potlačující říji, případně vyvolávající potrat.

Příznaky - postižené feny jsou apatické, mají sníženou pohybovou aktivitu, teplotu, snížený příjem krmiva, zvýšený příjem tekutin a častější močení, občasné zvracení. Výtok z pochvy nemusí být vždy patrný. Při vyšetření krve zjišťujeme navýšení počtu bílých krvinek a další změny typické pro zánětlivé onemocnění.

Diagnostika - klinické vyšetření, ultrazvukové vyšetření dutiny břišní, hematologické a biochemické vyšetření krve.

Terapie - se provádí buď konzervativním nebo chirurgickým způsobem. Konzervativní způsob léčby lze použít pouze u otevřené formy a využívá se zejména u chovných fen, od nichž majitel očekává další vrhy. Aplikují se léčiva, která vyvolávají stahy dělohy a umožňují vypuzení patologického obsahu ven z dělohy. Současně se podávají antibiotika. Při dalším hárání je vhodné fenku nakrýt, následná březost s porodem štěňat napomůže vyčištění dělohy. Chirurgická terapie spočívá v operativním odstranění dělohy, většinou i s vaječníky.

Prognóza - pokud se onemocnění odhalí včas, je dobrá. U uzavřené formy, díky chybějícímu výtoku a pro majitele nespecifickým příznakům, může dojít k prasknutí dělohy a celkové otravě organismu.
doctor

Aktuality
petpas

Ordinační hodiny

Články
news

Videozáznamy
Videozáznamy

Prodej krmiv Hill's
krmivo

Zvířecí Europass
petpas

QR
copyright© 2011 MVDr. Luděk Kučera