krizek  VETERINÁRNÍ KLINIKA MVDr. LUDĚK KUČERA
Pomáháme Vašim zvířecím miláčkům
 
banner
 
Home page Psi Kočky Ptáci Terarijní zvířata Drobní savci E-shop
 
Kontakt
Specializace: Posuzování DKK, DKL a luxace pately
MVDr. Luděk Kučera
support
Facebook

Virtuální prohlídka

Chirurgie, ortopedie

Zaměření - všeobecná veterinární medicína psů, koček, terarijních zvířat, hlodavců a exotických ptáků.

nase sluzby

Ceník služeb

Zde můžete nahlédnout do našeho ceníku.

Specializace: Posuzování DKK, DKL a luxace pately
otopedie

Kučera Luděk MVDr. - VETERINÁRNÍ KLINIKA - netkatalog.czVeterinární ordinace, veterina, zvěrolékaři - netkatalog.cz
MVDr. Luděk Kučera je specialistou v oboru posuzovatel dysplazie kyčelních, loketních kloubů a luxace pately a je členem klubu posuzovatelů. Má uzavřenou smlouvu na posuzování s Klubem Tibetské dogy ČR, Klubem chovatelů Bearded collií, Alaskan malamute klubem Česká republika, Spolkem chovatelů slovenských čuvačů a Klubem chovatelů grifonků a brabantíků - luxace pately. Chovatelský klub nebo chovatel se může s žádostí o vyhodnocení obrátit na kteréhokoliv posuzovatele.

Rentgenové vyšetření se provádí v celkové anestézii, aby bylo dosaženo úplného uvolnění svaloviny psa. Pro posouzení DKK se provádí jedna projekce, pro posouzení DLK se na každý kloub provádí projekce tři.

Stupeň DKK (dysplazie kyčelního kloubu)
0 = negativní (bez příznaků dysplazie)
1 = přechodný (hraniční)
2 = lehký (mírný)
3 = střední
4 = těžký

Označení dle FCI (mezinárodní kynologické federace) je A,B,C,D,E. Na rentgenovém snímku se posuzuje uvolnění kloubu (laxita) a degenerativní změny. V rámci laxity se posuzuje postavení hlavice stehenní kosti a jamky pánve, tvar kloubní štěrbiny, úhel dle Norbert-Olssona, postavení středu hlavice k jamce pánve. V rámci degenerativních změn se posuzují kostní výrustky (osteofyty, exostózy - "meduza" linie, Morganova linie, bilabiace), deformace na jamce pánve, hlavici a krčku stehenní kosti.Stupeň DLK (dysplazie loketního kloubu)
0 = normální
1 = mírná artróza
2 = střední artróza
3 = těžká artróza

Na rentgenovém snímku se posuzuje přítomnost degenerativních změn (osteofytů, exostóz, density kostní tkáně), pravidelnost kloubní štěrbiny (inkongruita), přítomnost volného háčkového výběžku okovce (izolovaný processus anconeus - NPA), ulomeného vnitřního korunkového výběžku kosti loketní (fragmentovaný processus coronoideus medialis - FTPCM), odloučení kloubní chrupavky vnitřní hlavice pažní kosti (osteochondróza - OC), uvolnění vnitřního epikondylu pažní kosti, nedokončená osifikace mezi kondyly pažní kosti.

  


Stupeň luxace patelly (čéšky)
0 = normální
1 = habituální
2 = habituální
3 = stacionární
4 = stacionární


Provádí se vyšetření psa v pohybu ( posuzuje se stupeň kulhání) a v klidu ( posuzují se anatomické abnormality končetiny, uvolnění čéšky, postavení holenní kosti, tvar kladky stehenní kosti a přidružené patologické procesy).
doctor

Aktuality
petpas

Ordinační hodiny

Články
news

Videozáznamy
Videozáznamy

Prodej krmiv Hill's
krmivo

Zvířecí Europass
petpas

QR
copyright© 2011 MVDr. Luděk Kučera